Ezgi Ömüriş

Ezgi ÖmürişEzgi, 20 Mart 1990 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Ezgi, İzmir Anadolu Kız Lisesi’nde eğitim gördükten sonra Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu.

Mezun olduktan sonra 2013-2014 eğitim-öğretim yılında özel bir kurumda Psikolojik danışman ve rehber öğretmen olarak görev alan Ezgi, yine aynı kurumda Felsefe grubu öğretmenliği yapmıştır. Yine 2013-2014 yılı içerisinde Katip Çelebi Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır. 2014 Ağustos ayında ise Ege Üniversitesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği formasyon eğitimini tamamlayan Ezgi, aynı sene Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Felsefe alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Öğrenim hayatı süresince sosyal faaliyetlere ilgisi ile tanınan Ezgi, halk dansları, müzik ve latin dans türlerine olan ilgisi ile bilinir. 7. Sınıfta Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yan flüt eğitimine başladı. Trinity College’de flüt bursu almaya hak kazanan Ezgi, liseye başladığında ise Ege Çağdaş Oda Korosu ve İzmir Sanat’da korist olarak yer aldı. Üniversite yıllarında Arjantin tango dansına merak salan Ezgi, 2008 yılından beri İzmir’de Tango ile yaşam akışını sürdürüyor. Ezgi, üniversitede okurken 2009 – 2011 yılları arasında Ege Üniversitesi Arjantin Tango Topluluğu’nda Arjantin Tango Eğitmenliği yaptı. Sebastian Achaval & Roxana Suarez gibi dünyaca ün kazanmış Arjantinli birçok eğitmenle atölye çalışmaları yaptı. Türkiye Dans Sporları Federasyonu lisanslı Arjantin Tango Antrenörü olan Ezgi, çalışmalarını İzmir Tango Akademi’de devam ettirmektedir.

Bir cevap yazın