Elif Ömüriş

Elif ÖmürişElif, 2 Nisan 1980 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde doğdu ve çocukluğunun ilk yıllarını Tepecik’te geçirdi. 1984 yılında kardeşi Emrah‘ın doğumundan sonra Buca’ya taşınan Elif,  Meşkûre Şamlı İlkokulu, Buca Ortaokulu ve Buca Lisesi’nde eğitim gördükten sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu.

Öğrenim hayatı süresince sosyal faaliyetlere ilgisi ile tanınan Elif, halk dansları, tiyatro ve modern dans türlerine olan ilgisi ile bilinir. Kısa bir süreliğine İzmir’e yerleşen Elif, daha sonra İstanbul’a taşınarak, Coca-Cola’da görev aldı. Bu süre içerisinde tango danslarına merak salan Elif, 2007 yılından beri İstanbul’da Tango ile yaşam akışını sürdürüyor.

İstanbul, Belgrade (Sırbistan), Jordan (Ürdün), Milano (İtalya), St.Petersburg, Moskova, Londra, Kıbrıs, Ankara, İzmit, İzmir, Adana dahil birçok şehirdeki uluslararası festivallerde ve etkinliklerde gösterileriyle ve atölye çalışmalarıyla yer aldı.

2009 – 2013 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Dans Kulübü, Kocaeli Üniversitesi Dans Kulübü ve Sabancı Üniversitesi Dans Kulübü’nde Arjantin Tango Eğitmenliği yaptı. Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği Kulüpler Arası Arjantin Tango Yarışması’nda 2009 yılı kategori birincilik ödülünü alan Elif; hala İstanbul, İzmir ve Londra’da düzenli olarak ders vermektedir.

Bir cevap yazın